מי אנחנו

עמותת השתחוויה – המקום בו תיאטרון וקולנוע נפגשים עם אנשים, נוסדה בשנת 2012 על מנת להוביל להעצמה קהילתית וחיזוק החוסן החברתי בישראל. המרקם האנושי בישראל מורכב משלל קבוצות וקהילות שונות. לכל קבוצה יש את המאפיינים הייחודיים לה, אשר מוגדרים על פי גיל, מגדר, לאום, מיקום גיאוגרפי, אתניות, דת וזיקה לדת, וכן, מצב סוציו-אקונומי. כל קבוצה מתמודדת עם קונפליקטים פנימיים וחיצוניים, בינה לבין עצמה ובינה לבין החברה הישראלית.

ההבנה שיש צורך חברתי דחוף ליצור סולידריות בין הקבוצות, היא בבסיסנו.

 

למה דווקא תיאטרון וקולנוע קהילתיים?

התיאטרון והקולנוע הקהילתיים הן אמנויות המגיעות מלמטה, מהאנשים עצמם, ונפגשות עם קהל וצופים. קהילה אשר הופכת לקבוצת שחקנים/אנשי קולנוע יוצרת את היצירה האותנטית שלה ללא תיווך. רק במקרה כזה יכולה הקהילה להביט פנימה והחוצה ולגבש אמירה מוחלטת המושתתת על ניסיונם, דעתם, חוויותיהם, תחושותיהם ותקוותיהם של חבריה. היצירה (ההצגה או הסרט) מסמלת את סופו של תהליך ההעצמה והמודעות החברתית, שמתוכו נולדים אנשים חזקים יותר בעלי יכולת ביטוי אינדיבידואלית וקהילתית.

התיאטרון הקהילתי תורם להבנה שיש גורמים חיצוניים אשר משפיעים על חיי האדם וברגע שאנו מודעים לזה אנו יכולים להגיב, להתנהג ולתפוש עצמנו בהתאם. התיאטרון הקהילתי מאגד בתוכו שפה, תקשורת, תרבות, חשיבה, מעורבות חברתית, העצמה, עבר, הווה ועתיד. כל אלה יוצרים תהליך משמעותי המניע לשינוי.

 

תוצאות רצויות:

  1. העצמה וחיזוק החוסן האישי, הקבוצתי וקהילתי דרך השמעת קולה האותנטי של הקבוצה ביצירתה.
  2. התיאטרון והקולנוע הקהילתיים כשפה משותפת המאפשרת מפגש בין קבוצות שהסיכוי שיפגשו ביומיום קלוש ולפתח דיאלוג בריא בניהן.
  3. המשתתפים הופכים לסוכני שינוי ומובילים חברתיים בקהילה המקומית.

Comments are closed