הפרוייקטים שלנו

አዲስ ነገር በቅራያት ጋት תיאטרון עולים קשישים בקרית גת

ወጥቶ ከሰዉ ፊት የተለያዩ አስቂጥና ትያትር አዘል ጭዋታዋች ማቀረብ። በተለይ ለአዲስ መጭ ሽማግሎዋች ለዉይይትና ትምህርት አዘል ሁኔታዋችን ስለሚፈጥር ። እሮብ በ10 ስዓት ማልዳ፡ ከሞኬድ ቅሊጣዉ፡ በሮሆቭ ኢሁድ ቤን ጌራ 5 ቅሪት ጋት ነዉ። ልምድ ያሳቸዉና፡ ያሌላቸዉ አይባልም፡ ሁሉም መሳተፍ ይችላል። ስለሁሉም ነገር ለሚወቅና ለመመዝገብ በ-0547530226 አዛርያ ፍትጉን መጠየቅ ይቻላል።

להמשך קריאה

קבוצות תיאטרון לנשים

לאור הביקוש הרב של נשים ברחבי הארץ להצטרף לקבוצת תיאטרון קהילתי החלטנו לפתוח את שערינו לקהל הרחב בקורס תיאטרון קהילתי ייחודי המשלב התפתחות אישית והשפעה חברתית. הקורס מיועד לנשים שמעוניינות: להקדיש זמן איכות לעצמן, ליהנות, לשבור את השגרה, להשתחרר, ליצור, להתגבר על חסמים, לפתח מיומנויות תקשורת, להתמודד פחד הקהל, מביאים את עצמם לידי ביטוי ומחזקים את הביטחון העצמי שלהם.

להמשך קריאה

תיאטרון קהילתי

בהשתחוויה אנו מאמינים בשילוב התיאטרון בקהילה. לתיאטרון סגולות ייחודיות בהשפעתו על האדם והקבוצה. באמצעות התיאטרון בכלל והתיאטרון הקהילתי בפרט ניתן לגרום לשינוי חברתי מהותי בקהילה ספציפית ובקהילה המורחבת על ידי הצגת הסיפור האישי / קולקטיבי. בתהליך הקבוצתי יעלו חברי הקבוצה את ההתמודדויות, הקונפליקטים והשאיפות מחיי היומיום שלהם ויהפכו לקבוצת שחקנים יוצרת אשר מבטאת את רחשי לבם של אנשי הקהילה המקומית.

להמשך קריאה

מדברים באותה השפה

להשתלב בחברה חדשה ולרכוש שפה חדשה אלה משימות מאתגרות מאוד. מרגע הנחיתה בארץ החדשה עובר זמן רב ונעשים הרבה מאמצים על מנת להרגיש שייכות למקום ולחברה. קבוצת תיאטרון קהילתי או קולנוע קהילתי תוכל לעבד דרך אמצעי המבע האמנותיים את הקשיים, ההתמודדויות, השאיפות וההצלחות ולאפשר לקהילת העולים החדשים שיזדהו עם המתרחש על הבמה או המסך להתחזק. לאנשים בקהל שאינם עולים חדשים תהיה אפשרות להכיר מקרוב את אותם האנשים שהגיעו ארצה מחברה ותרבות אחרים.

להמשך קריאה

קשישים יוצרים חיים

ההתמודדות עם הזקנה מאוד לא פשוטה. לצד השינויים בתפקוד הפיזי והקוגניטיבי, יש רצון עז לשמור על שגרת החיים כפי שהייתה ולטפח את תחושת הערך העצמי. קבוצת תיאטרון קהילתי או קולנוע קהילתי מאפשרת לבני גיל הזהב לפעול ביחד, ליצור יצירה משותפת הצומחת מתוך הסיפורים האישיים ולהיות כעוגן חברתי עבור המשתתפים. באמצעות…

להמשך קריאה

במה להנגשה

מי שאינו בעל מוגבלות פיזית או שכלית לא יכול להבין עד כמה פעולות יומיומיות פשוטות הופכות למורכבות. אנשים בעלי צרכים מיוחדים מקבלים יחס לא הוגן, חסר סבלנות ולעיתים אף מזלזל. תפקידה העיקרי, של קבוצת תיאטרון קהילתי או קולנוע קהילתי של אנשים בעלי צרכים מיוחדים, הוא להסביר ולהמחיש לאנשים שאינם בעלי מוגבלות במה זה כרוך לבצע פעולות פשוטות כמו להיכנס לחנות או לנסוע באוטובוס כשאתה בעל מוגבלות. דרך ההסברה והבאת ההתמודדויות למודעות הציבורית, תתפתח היכולת לראות את האדם ולא את המוגבלות ולהתייחס אליו בכבוד וסובלנות.

להמשך קריאה

לדבר שישמעו

אנשי הקהילה האתיופית לא נוהגים להיחשף. נוסיף לנתון הזה את הקושי שבהשתלבות בחברה חדשה והתוצאה היא שקולה של קהילת יוצאי אתיופיה כמעט ואינו נשמע. קבוצת תיאטרון קהילתי או קולנוע קהילתי של אנשים יוצאי אתיופיה, תבטא דרך הכלים האמנותיים נושאים בוערים כמו: פערים בחינוך, תעסוקה, קשיי השפה ופער הדורות אל השיח הציבורי. שיח זה הכרחי עבורנו כחברה סולידארית ויש ביכולתו לחולל שינוי ולתרום להפחתת גילויי הגזענות.

להמשך קריאה

דמויות מדברות

לבני נוער בכלל ולבני נוער המוגדרים בסיכון בפרט לא קל לדבר איתנו המבוגרים הלא מבינים. זה לא אומר שאין להם מה להגיד או שלנו אין מה להעניק להם. התיאטרון והקולנוע הקהילתיים מאפשרים לבני הנוער לעסוק בסוגיות מורכבות מהחיים שלהם דרך היצירה. מה שאי אפשר להגיד בשיחה יומיומית, אפשר לתת לדמות בהצגה או בסרט להגיד. באמצעות ההצגה או הסרט, בני הנוער מעניקים לנו כרטיס כניסה לעולמם האישי והחברתי. כרטיס הכניסה הזה מאפשר לנו לקיים עימם דיאלוג משותף.

להמשך קריאה

Comments are closed.